Ptt Havale

PTT havale yöntemi çok kişi tarafından kullanılıyor. Bunun için PTT gişelerinden ya da ATM’lerinden işlem yapmanız gerekiyor. Yani adını andığımız kurum üzerinden bir başka hesaba para transferi sağlanabiliyor. Dolayısıyla çok düşük komisyonlar ödenmiş oluyor.

PTT havale yöntemi ile sadece bir başkasına değil, kendinize de ödeme yapma şansınız vardır. Yurtiçi havale hizmetinin veriliyor olması insanları rahatlatıyor. İsim ve soy isim bilgileri ile adres bilgileri sayesinde havale işlemi sağlanmış oluyor.

PTT Havale

Kullanıcılar eğer ki Posta Çeki Hesabı barındırıyorsa o zaman işlemi yapmak için postaneye gitmek durumunda kalınmıyor. İnternet aracılığı ile başka bir hesaba anında aktarım sağlanabiliyor.

Sadece yurtiçi için değil, yurt dışı için de hizmet veriliyor. Almanya, Arnavutluk, Avusturya başta olmak üzere Yunanistan, Romanya gibi ülkelere de transfer sağlanıyor. Üstelik bunlar için Western Union ile anlaşmalı olarak çalışılıyor.

Ödeme şartlı hizmet almanız da söz konusudur. Yurtdışı için havale ücretleri oldukça uygundur. O nedenle yurtdışına para yatırmak isteyenlerin ilk tercihi her zaman PTT olmaktadır.

  • PTT Havale Nasıl Kullanılır?

PTT havale yöntemi ile aktarım sağlamak isteyenler öncelikle postaneye gitmeli, buradan talepte bulunmalıdır. Eğer ki internet üzerinden işlem yapabiliyorsanız bunun için postaneye gitmek durumunda da kalmıyorsunuz.

Elinizde bir isim bir de soy isim mutlaka bulunmalıdır. Karşınızdaki kişinin adresinin de olması çok önemlidir. Hem eve teslim işlemi sağlanıyor hem de telefon ile haberdar ediliyor. Bunun yanında postaneye gelerek de para alınması mümkün oluyor.

3 bin TL’ye kadar olan havalelerde tüm bu hizmetleri kolaylıkla alabiliyorsunuz. Kişinin parasını alabilmesi için kimliğinin yanında bulunuyor olması çok önemlidir. Kişiye gönderilen bir havale bir başkası tarafından alınamaz.

  • PTT Havale Limitleri Nedir?

Söz konusu PTT havale sistemi olduğunda belirli limitler karşınıza çıkıyor. Bu limitlerin üzerinde işlem yapmak ne yazık ki mümkün olamıyor. Kullanıcıların lehine olan limitler her zaman mutluluk vericidir.

  1. Yurtiçi havalelerde 20 bin TL’ye kadar gönderim sağlanabiliyor.
  2. Dolar ya da Euro olarak gönderimlerde 3 bin Euro ya da 3 bin dolar limit bulunuyor.
  3. Adrese teslim ödemeler için 3 bin TL değerinde bir üst limit vardır.

Limitlerin dışında işlem yapmak yasaktır. Tüm bu limitler tek bir gönderim için geçerlilik göstermektedir daha büyük bir tutar göndermek isteyenler ise gönderimi birkaç parçada yapmak durumundadır.

  • PTT Havale Artılar

Kullanıcılar PTT havale yöntemi ile gönderilen bir parayı 1 ay süre ile şubelerden teslim alma şansına sahip olabiliyor. Aynı zamanda sisteme başvurulduğu zaman 2 ay süre ile de bekleme yapılması mümkündür.

Gönderici adresine aktarılan ancak, alınmayan paralar 3 yıla kadar korunabilir. Ancak, 3 yıl içinde para teslim alınmıyorsa o zaman havale tutarı PTT’nin olacaktır.

Yorum yapın